esmaspäev, 2. mai 2011

Tagantjärele oleme kõik targad, aga uskuge mind, elus ei lähe kunagi nii, nagu nois naiivsetes muinasjuttudes, kus inimesel pole muud muret kui hoolega jälgida endeid. (“Lolita ”, 1955) Vladimir Nabokov (1899-1977) oli vene päritolu ameerika kirjanik ja kriitik

Täna hommikul kell 7 kuulasin  kohvi juues raadiost USA presidendi Barak Obama erakorralist kõnet ameerika rahvale. Kõne sisuks oli maailma esiterroristi Osama bin Ladeni tapmine USA erivägede poolt Pakistanis. Päeva jooksul lisandus uudiseid veelgi: tabatu DNA olevat  tapetu õe DNA näidistega identne. Seega langes ära minu lootus, et tabatu on teisik. Osama bin Ladeni laibast tehtud pildid arvatakse olevat aga osav võltsing.

Surnukeha maeti kuhugi tundmatusse maailmamere ääretusse(arvatavasti Araabia merre) kõigi moslemimaailma kommete kohaselt: surnukeha pesid moslemi mehed ja see mässiti valge lina sisse ning maeti enne järgmist palvust. Kõige sellega loodavad ameeriklased vältida moslemite esiterroristi hauale kogunemist. Õhtul lisandusid videod USA Kapitooliumil pidutsenud rahvahulgast, kes skandeerisid joovastuses"USA, USA". Selline võidupidu oli minu arust lausa mõnitus islamimaadele ja hästi see ei lõpe. Kurikuulus Wikileaks aga andis juba 25. aprillil enne Osama bin Ladeni tapmist teada, et väidetavalt on terroristidel Euroopasse toodud tuumarelv, mis pannakse plahvatama kui esiterrorist tabatakse.
Kõik need uudised tõid meelde mitme ennustaja: baba Vanga, Pavel Globa jt ütlused. Nimelt on kuulsaim neist baba Vanga ennustanud, et 2010 a algab III maaimasõda ja see saab alguse tavalise sõjana. Novembris 2010 ründas Põhja-Korea oma naabrit Lõuna-Koread ning see konflikt kestab ja pole lahenenud. Võib ainult hullemaks minna, sest Martti Ahtissaari (Soome poliitik) , kes külastas Põhja-Koread hiljuti, väidab, et selles riigis surevad inimesed nagu kärbsed nälga ja kiiresti peab sinna abi andma. Aga riigil ON tuumarelv. Vanga ütles, et 2011.a. hävitavad radioaktiivsed sademed põhjapoolkeral kogu flora ja fauna. Põhjapoolkera- see on ju Euroopa ja USA! Pakistanil, kus Abbottabadi linnas Osama tapeti ON ka tuumapomm ja sellel riigil on kana kitkuda naabriga Indiaga, kellel ON ka tuumarelv. Pakistan on moslemi riik ja mängib topeltmängu väites, et ei teadnud Osama bin Ladeni kindlusmajast oma riigis midagi. No ma arvan,et teadsid küll ja valetavad nagu kole. Miks? Pole raske arvata, Pakistan ON terroristidega mestis. Järeldused tehku igaüks ise.
Ma arvan, et kättemaks ei jää tulemata ning küsimus on, kui ulatuslik see on ja kas terroristidel ON tuumapomm või pole. Igaljuhul on väga ärevad ajad.
Kõigele sellele lisandub hoiatus päikese erakordsest aktiivsusest ja võimsad protuberantsid, mis pidid kogu elektrivarustuse maapealt kaotama ja maajad ning Nibiru ja Nostradamus, kes on ennustanud suure asteroidiga kokkupõrget 2012. a.
No ma ei tea.... Nii ei tule vist minu dolce vitast midagi välja.... LOL
Nüüd natuke rõõmsamatest asjadest. Käisin reedel 30. aprillil Tallinnas. Rõuge kooliga muusikali "Libahunt" vaatamas. Peaosalised:Tiina -Liisi Koikson, Mari- Hanna-Liina Võsa ja Margus -Arno Tamm mängisid ja laulsid väga hästi. Mulle meeldisid eriti kostüümid(Grete "Stitch"Laus) ja tegelikult oli ka lavakujundus (H. Volmer) asjalik ning lavastuselgi (N.Kuningas) polnud viga. Et tükk oli noortele, siis pidigi kogu sümboolika lihtne,arusaadav ja mustvalge olema. Meeldis, et tegevus ei seostunud ühegi kindla ajalooperioodiga. Natuke häiris mind muusika( Tiit Kikas, Jaagup Kreem), see ei olnud minu arvates eriti õnnestunud. Maitse asi, muidugi. Lisan siia minu arvates ühe ilusama laulu sellest lavastusest. Lastele meeldis aga väga. Eriti meeldis neile aga Nukuteatri nukumuuseum, mis oli  väga põnevaks tehtud. Sealt ei saanud neid välja ja mõni oleks etenduse ajalgi seal olnud. Pettumuse valmistas mulle tervishoiumuuseum, kus olid pahurad giidid ja vanamoodne lahendus.

Lapsed (5. ja 6. klass) olid armsad ning käitusid viisakalt. Nendega sai nalja ka: nimelt üritasid poisid külastada Balti jaama juures olevat tasulist tualetti, mille uks aga ei avanenud(avanes ainult 10 cm), ent raha võttis küll. Tegevust jätkus poistel tervelt veerand tunniks ja seda poiste parve ümber WC oli naljakas jälgida, niivõrd hõivatud olid nad oma tegevusest. Olgu öeldud, et vajadust WC külastada vist kellelgi otseselt polnud. Asi pakkus lihtsalt huvi.
Veel jalutasime mööda Tallinna vanalinna ja mina rääkisin hästi lühidalt tähtsamatest kohtadest ning muidugi kummitustest. Kõige rohkem tundus neile meeldivat Aleksander Nevski katedraal, kus sain palju küsimustele vastata. Muidugi oli informatsiooni nii noorte inimeste jaoks ühel päeval üleliia ja eks edaspidistel külastustel saab rohkem rääkida ja vaadata.

1 kommentaar:

  1. No näed nüüd isegi - kogu selle jama taustal tundub minu elufilosoofia ainuõige olevat: Ela iga päev nii, nagu see oleks su viimane! Ei viitsi mina säästa ja koguda - milleks? Niikuinii lendab kogu see värk vastu taevast või satume varsti tagasi 19. sajandisse ja siis pole sellel rahal ja mammonal niikuinii mingit väärtust, kui ehk siis ainult kullal.... ja tulirelvadel, sest koos elektrikadumisega algavad massilised rahutused ja suured sõjad!!!

    VastaKustuta